Obserwatorzy

wtorek, 2 lutego 2016

Wyzwanie #77 - zakładka do książki

Witajcie :) Czas na kolejne wyzwanie.

Dziś ponownie gościmy Muszelię jako podającą wytyczne. Dziękuję za ponowne zaproszenie. 
Poprzednio inspirowałam ateciakami - moją ulubioną formą, dziś będzie poniekąd o książkach. 
Czytanie to moja odwieczna miłość, książka jako przedmiot, jako inny świat pozostający na wyciągnięcie ręki ma w sobie magiczną moc. Zazwyczaj obok łóżka leży stosik oczekujących na odkrycie miejsc, zdarzeń i osób ukrytych w kartach książek... a ostatnio coraz częściej zamkniętych w kundelku. Jedyną rzeczą jakiej mi brakuje przy wersji elektronicznej jest... zakładka. Dlatego zapraszam do stworzenia zakładki do książki... 

Czyli bawimy się przy tworzeniu zakładek do książki. Jedyny warunek, jaki stawia Muszelia jest taki, że zakładka musi być praktyczna, czyli płaska, zatem żadnych warstw :) 

Muszelia wykonała 3 zakładki i obiecała wysłać jedną z nich zwycięzcy wyzwania :)


Jest mi niezmiernie miło przedstawiać Wam projektantkę, której prace podziwiam - Marię Slavkoską znaną w sieci jako MakaArt. Nazywam się Maria Slavkovska i pochodzę spod Tatr. Odkąd pamiętam nazywano mnie w domu Maka i to imię przyległo do mnie na stałe. Jestem mamą 15 letniego nastolatka, który jest bezspornie największym krytykiem moje twórczości  ;)

Ze scrapbookingiem spotkałam się mniej więcej 2,5 roku temu. Chociaż przedtem tworzyłam proste rzeczy z papieru to zupełnie nie miałam pojęcia, że właśnie scrapuję (i że może scrapować ktoś jeszcze). Mniej więcej w tym czasie odkryłam świat mix-mediów i ta technika zawojowała moje serce.

Najczęściej i najchętniej tworzę właśnie projekty mix-mediowe - layout'y, ATC, kartki, chętnie też alteruję. Jestem zapalonym kolekcjonerem i twórcą ATC. Bliski jest mi styl vintage. Układam te użyteczne i bezużyteczne rzeczy (szczególnie te metalowe), bo z nimi się cudownie tworzy i obserwuję jak na nowo ożywają. Próbuję, szukam i ciągle się uczę. Nie zawsze mam jasne wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądać to, co chcę stworzyć. Często, jeśli mam jakiś konkretny pomysł, okazuje się, że na końcu wychodzi  całkiem  inaczej ;-)


Oto zakładki Maki: A to już nasze inspiracje: 

Piękne mediowe zakładki Anias 


Artiza wykonała śliczną zabawną zakładkę z misiem


A ja czyli AgaGa  poszalałam z mediami na płótnie


Na przygotowanie zakładek (mają być funkcjonalne, czyli płaskie) i podpięcie ich żabą do posta
macie czas do 23 lutego. 
Przypominam, że na nasze wyzwanie możecie przygotować tylko jedną pracę. 

Pozdrawiam ciepło, 

Agnieszka