Obserwatorzy

wtorek, 25 listopada 2014

Wyzwanie #52 - Magia Świąt w stylu vintage

Ależ mamy dziś super wyzwanie, zwłaszcza dla tych lubiących "starociowe klimaty"!


Wytyczne dziś nam podaje Linda - Groszek!

Należy stworzyć dowolną w formie świąteczną pracę, 
która musi mieć charakter nostaliczny, taki postarzany, np. ze "starym" obrazkiem, ilustracją, jakimś drobiazgiem w stylu vintage.

Poznajcie Groszka:

Cześć Mam na imię Linda, ale posługuję się nickiem Groszek. Od pięciu lat moją największą pasją jest scrapbooking, chociaż bardzo lubię wszelkie rękodzieło. Od tego czasu prowadzę swój blog groszeknawrzosowisku.blogspot.com, na który serdecznie zapraszam. Lubię romantyczne, poszarpane prace z kwiatkami i różnymi dodatkami, ale w każdym stylu jest coś co mnie pociąga i inspiruje. Poza tym jestem ogromną fanką kawy, czekolady i książek.

A tak prezentuje się kartka w Groszkowym pięknym stylu:Gdy już poznałam wytyczne od Groszka, to pomysł na to, kogo zaprosić jako Gościnną Projektantkę, pojawił się od razu. 
Jest nią dziś Michelle!
Z wielką przyjemnością przyjęłam zaproszenie do zagoszczenia na stronie  123scrapujTy. Wiedziałam od razu, że z racji tematu tego wpisu, to właśnie od niego zacznę swoje wchodzenie w świąteczny klimat tego roku.
Najpierw może krótko o mnie :).
Mam psa, kota, a od dwóch lat jestem mamą Jasia. Uwielbiam Poznań, ale marzę o życiu na wsi - gdybym tylko miała taką możliwość – od razu przeniosłabym się do jakiegoś starego, wiejskiego domu z ogrodem, sadem – i koniecznie dużą ilością stodół, szopek i obórek. Kocham robić remonty i odnawiać meble, przepadam za przeprowadzkami i malowaniem mieszkań! Najchętniej nie rozstawałabym się wcale z aparatem fotograficznym. Jedną z największych moich pasji jest ogrodnictwo - uwielbiam spędzać czas pracując w ogrodzie – bez względu na porę roku i pogodę :) Nie potrafię obejść się bez robótkowania: szydełka, szycia, tworzenia biżuterii, art journalingu. Scrapbooking to moja wielka miłość. Uwielbiam włóczyć się z psem po polach i lasach. Staram się być najbardziej entuzjastycznym człowiekiem, jakiego znam. Po godzinach - piszę bloga. Zaprzedałam też duszę Instagramowi :)Bardzo starałam się w tym opisie unikać słowa „uwielbiam”, bo zarzucono mi kiedyś, że go nadużywam. Nic nie poradzę na to, że jest tak wiele rzeczy, zjawisk i miejsc – które właśnie – uwielbiam :) Co jeszcze? Siedzenie przy ognisku w moim ogrodzie. Mruczenie kota w zimowy wieczór. Światło lampy padające na ulubioną książkę. Zapach świeżo upieczonych pierniczków. Pamiętnik. Listy. Spotkania. Wzruszenia. Marzenia.

Dziś za oknem buro i ponuro, porywisty wiatr na zmianę z zimną mżawką, a grudzień zacznie się lada dzień - czas już więc najwyższy na kreatywne, świąteczne przygotowania. Przygotowałam zatem trzy prace w okołoświątecznym klimacie :)

Zaczęłam od oskrapowania zdjęcia swojego synka, tym razem wybierając format zbliżony do A4 - będzie w sam raz do mojego synkowego albumu, który prowadzę od urodzenia Jasia. Samo zdjęcie zostało zrobione w Mikołajki 2012 roku, a na odwrocie scrapa znajdzie się mnóstwo miejsca na mikołajkowe wspomnienia :) 
Kolejna praca, to tag z tekstem wyciętym ze starego wydania "Opowieści wigilijnej", motywem śnieżynek i metalowymi dzwoneczkami. Przyda się jako dodatek do prezentu :) 


Na samym końcu, gdy już właściwie sprzątałam papierowy bałagan z biurka, przypadkowo sięgnęłam po stareńką, książkową okładkę. To była inspiracja jakiej trzeba mi było :) Kilka cięć gilotyną, trochę wstążek, dwa kółka i ramka do tytułu - i już baza grudniownika gotowa.Wszystkie moje prace zostały postarzone. Użyłam do tego tuszy distress w odcieniach brązu, a brzegi kartek poszarpałam i podarłam nieco. Ramkę z tytułem żurnala wypełniłam dodatkowo pękającym żelem glossy, co nada mu jeszcze bardziej starociowego charakteru. A teraz mogę już zaparzyć sobie cynamonowej herbaty, życzyć Wam wiele weny i zrobić listę "To do" na święta!
-- 
Miszelkowy Schowek

Pięknie Michelle opowiada o sobie i swoich pracach, prawda? 
A teraz czas na prace przygotowane przez nasze DT:
Maggie stworzyła przepiękną kartkę z grafikami dzieci w stylu vintage

anias również zastosowała grafikę z dziećmi, a na kartce znalazły się też poinsecje, które sama zrobiła, a nawet przygotowała kurs, jak je wykonać

Aga Ga stworzyła koronkową kartkę ze Świętą Rodziną

Ja, Aka poszalałam nieco z kraftowym papierem w połączeniu ze śniegiem

Niestety, po raz ostatni w ramach DT 123 Scrapuj Ty, inspiruje nas dziś Francesca. Jej dzisiejsza kartka jest tylko dowodem na to, że tracimy bardzo uzdolnioną blogową koleżankę :) Dziękujemy Ewa za wszystko!!!
Może jeszcze kiedyś do nas zawitasz?

Groszku, Michelle - dziękujemy za wspaniałe inspiracje!
Wyzwanie trwa dwa tygodnie - zakończy się 9 grudnia o północy.
Przypominam, że możecie zgłosić tylko jedna pracę na to wyzwanie.
Wyniki poznacie trzy dni później - 12 grudnia.
Zapraszam do wspólnego, klimatycznego tworzenia!
Pozdrawiam,
Ania / Aka