Obserwatorzy

wtorek, 18 grudnia 2012

Wyzwanie #4 - Tekturowo

Witamy Was przedświątecznie! U Was też pewnie trwa gorączka przygotowań :) Mamy nadzieję, że uda się Wam stworzyć cudeńka na nasze #4 wyzwanie  - Tekturowe, na które wytyczne podaje nam tym razem Gosza. Spójrzcie, co nam o sobie powiedziała:

Mam na imię Gosia, pochodzę z Zielonej Góry i na codzień w pracy niewiele mam wspólnego ze scrapowaniem, gdyż pracuję w urzędzie. Twórczo realizuję się dopiero po godzinach:) Przygodę z craftowaniem rozpoczęłam dość dawno, bo ponad 10 lat temu. Pasją tworzenia kartek zaraziła mnie siostra. Nie używałyśmy wtedy żadnych specjalistycznych papierów ani akcesoriów, a słowo scrapbooking niewiele nam mówiło. Dopiero przed dwoma laty, zupełnie przypadkiem, natrafiłam na bloga Hogaty i wtedy, jak po nitce do kłębka, na blogi pozostałych dziewczyn, które są obecnie cenionymi projektantkami w scrapowym świecie. Dzięki temu poznałam, i wciąż poznaję, wiele nowych technik, stylów i możliwości.
Najbardziej lubię robić kartki, które są warstwowe, przestrzenne, z wieloma elementami, takie, które potem trudno zmieścić do koperty ;-)Moją propozycją dla Was jest, abyście w swoich pracach wykorzystały zamiast gotowych dodatków element recyklingu.
 I dlatego proponuję wykonanie prac z użyciem tektury.


Spójrzcie jakie piękne tło z tektury wykonała Gosia - zastosowała embossing a następnie tuszowanie na złoto.Dziś gościnnie inspirować Was będzie Malflu! Witamy ją serdecznie i dziękujemy za karteczkę!

Na co dzień jestem prowincjonalną mamą uroczej dwójeczki, bałaganiarą, której bałagan przeszkadza i pedagogiem szkolnym. Mam skłonność do wyszukiwania sobie "koniecznych" prac ręcznych. Jeśli chodzi o scrapowanie – niczego nie odkładam na później…jest pomysł to trzeba go zrealizować…w innych dziedzinach życia ta zasada nie działa tak sprawnie.
Uwielbiam robić kartki, przerabiać rzeczy bardziej i mniej użyteczne nadając im nowy wygląd czy przeznaczenie i kocham przeszycia maszynowe. Ciągle się uczę, szukam inspiracji i rozwijam swoje pasje.
Już prawie trzy lata scrapbooking zajmuje w moim życiu bardzo ważne miejsce. Pozwala mi przekraczać granice własnych słabości, rozwija kreatywność i … działa terapeutycznie.
Moje życie jest dowodem na potęgę marzeń, które spełniają się w najmniej oczekiwanych momentach.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę spokojnych i radosnych Świąt Bożegonarodzenia

A oto kartka przygotowana przez Malflu - tekturka początkowo była pudełkiem po karmie dla kota ;)

Świąteczna kartka z tekturą falistą od  Kreffcika:

Kolorowe kartonowe zawieszki do prezentów w wykonaniu rosse5:


W światecznych anielskich klimatach z tekturową wycinanką - kartka od Maggie:

A ode mnie czyli Aka - malutki notesik z tektury falistej:

Zgłoszenia przyjmujemy tym razem o tydzień dłużej - do 8 stycznia 2013 r., wyniki ogłosimy w tym samym tygodniu w sobotę. 
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

7 komentarzy:

EwaJ pisze...

Wspaniały pomysł. Lubię recykling, stwarza wiele nowych, ciekawych możliwości. Piękne prace. Czasu na wyzwanie jest dużo, więc chętnie się przyłączę.

Ela 17 pisze...

ja nigdy niczego nie wyrzucam bo zawsze się na cos przyda,juz mam pomysł co zrobić,ciesze się ze mogłam was lepiej poznac ,pozdrawiam

frezja pisze...

uu,a ja mam tekture granatowa...ale tektura to zawsze tektura, nie?

Aka pisze...

Oczywiście! Czekamy zatem na pracę z granatową tekturą :)

frezja pisze...

zeby nie bylo,dodalam drugiego potwora z tektura falista..:D

Anek73 pisze...

Ja tylko w kwestii formalnej :P Jako partnerka grafika, specjalisty DTP i pracownika drukarni jestem na co dzień mocno edukowana i zwracam uwagę szanownym paniom, że część tych prac to nie tektura, ale karton :P A to dwie różne rzeczy :) :) :)

http://anek73.blox.pl

Marta W. pisze...

Gosza - jak miło - ja też jestem z Zielonej Góry :)